2025-йил 21-феврал куни Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирлиги ҳамда «Локомотив» ПФК ўртасида Давлат-хусусий шериклик (ДХШ) лойиҳасини амалга ошириш бўйича битим имзоланган эди.
Мазкур келишув асосида Тошкент шаҳри Мирзо Улуғбек туманидаги 2-сон спорт мактаби ҳудудида жойлашган табиий ва сунъий чимли футбол майдонлари бир йилдан ортиқ вақт давомида тўлиқ реконструкция қилинди.
25 август куни бўлиб ўтган очилиш маросимида Спорт вазирлиги ва туман ҳокимлиги вакиллари, футбол мутасаддилари ҳамда клуб раҳбарияти иштирок этди. Тадбир доирасида анъанавий лента қирқиш маросими ҳам ўтказилди.
Маросимда «Локомотив» футбол мактаби тарбияланувчилари ва 2-сон спорт мактабининг ёш спортчилари кўргазмали чиқишлар намойиш этди.
Маълумот учун, ҳар икки майдон «Локомотив» ПФК бош ҳомийси «Ўзбекистон темир йўллари» АЖнинг молиявий кўмагида таъмирланди.

Футбольные поля переданы «Локомотиву» в рамках ГЧП проекта
Футбольные поля с натуральным и искусственным покрытием в Мирзо-Улугбекском районе переданы в эксплуатацию после реконст
Foto: Lokomotiv PFK
21 февраля 2025 года было подписано соглашение между Министерством спорта Республики Узбекистан и ФК «Локомотив» о реализации проекта Государственно-частного партнёрства (ГЧП).
В рамках этого соглашения футбольные поля с натуральным и искусственным покрытием, расположенные на территории спортивной школы №2 в Мирзо-Улугбекском районе города Ташкента, были полностью реконструированы в течение более чем года.
На открытии, состоявшемся 25 августа, присутствовали представители Министерства спорта и районного хокимията, футбольные функционеры и руководство клуба. В рамках мероприятия также состоялась традиционная церемония перерезания ленточки.
На церемонии воспитанники футбольной школы «Локомотив» и юные спортсмены спортивной школы №2 продемонстрировали показательные выступления.
Для справки, оба поля были отремонтированы при финансовой поддержке генерального спонсора ФК «Локомотив» - АО «Узбекистон темир йуллари».