«Манчестер Сити» Ла Лигадан марказий ҳимоячи топди
«Бетис» клуби марказий ҳимоячиси Натан фаолиятини «Манчестер Сити»да давом эттириши мумкин. Бу ҳақда инсайдер Экрем Конур хабар берди.
Манба маълумотларига кўра, 25 ёшли бразилиялик «шаҳарликлар» учун ушбу трансфер ойнаси қолган қисмидаги устувор мақсадга айланган. Бундай услубда ҳаракат қиладиган футболчига «Манчестер Сити» бош мураббийи Энцо Маресканинг шахсан ўзи қизиқиш билдирмоқда.
Таъкидланишича, аввалроқ «Бетис» Натанни «Фулҳэм»га 30 миллион евро эвазига сотишни истамаган ва ҳимоячисини учун 40 миллион талаб қилган. Футболчи атрофидаги вазиятнеи «Барселона» ва «Тоттенҳэм» жамоалари ҳам кузатиб бормоқда.
Янги мавсумда Натан Ла Лиганинг 1 та ўйинида майдонга тушди ва самарали ҳаракатлар амалга ошириб улгурмади.

«Манчестер Сити» нацелился на защитника из Ла Лиги
Центральный защитник «Бетиса» Натан может продолжить карьеру в «Манчестер Сити». Об этом сообщает инсайдер Экрем Конур.
Согласно сведениям источника, 25-летний бразилец стал приоритетной трансферной целью «горожан» до конца трансферного окна. В услугах игрока такого профиля заинтересован лично главный тренер «Манчестер Сити» Энцо Мареска.
Утверждается, что ранее «Бетис» отказался продавать Натана «Фулхэму» за 30 миллионов евро, запросив 40 миллионов. За ситуацией следят «Барселона» и «Тоттенхэм».
В новом сезоне Натан принял участие в одном матче чемпионата Испании и не отметился результативными действиями.