«Лидс» Мудрик учун музокараларни давом эттирмоқда
«Лидс» «Челси» вингери Михаил Мудрикни ижара асосида ўз сафига қўшиб олиш бўйича музокараларни давом эттирмоқда. Бу ҳақда Тhe Athletic хабар берди.
Манбага кўра, 25 ёшли футболчи ёркширликлар клубига ўтишга қизиқмоқда ва айнан «Лидс» вариантини афзал кўрмоқда. У фаолиятини АПЛда давом эттиришни истаяпти.
Бироқ «Лидс» лондонликлар қўяётган шартлардан хавотирда. Клублар ижара тўлови ва Мудрик маошининг қайси қисмини «Лидс» тўлаши масаласини муҳокама қилган. Ёркширликлар ўзлари учун номақбул шартларга рози бўлмаслигини билдирган.
«Челси» эса футболчини «Страcбург»га ижарага бериш вариантини афзал кўрмоқда. Мазкур клуб ҳам BlueCo компаниясига тегишли. Аммо Мудрик бу вариантни кўриб чиқмаяпти.
Маълумот учун, «Челси» футболчиларини «Страcбург»га ижарага бериш учун жорий мавсумда учта жой мавжуд бўлиб, улардан иккитаси Филип Йоргенсен ва Женесис Антви томонидан банд қилинган. Қолган жой Дарио Эсуго учун керак бўлиши мумкин.

«Лидс» продолжает переговоры о подписании вингера «Челси» Михаила Мудрика на правах аренды. Об этом сообщает The Athletic.
По данным источника, 25-летний футболист заинтересован в переходе в клуб из Йоркшира и предпочитает именно вариант с «Лидс». Он хочет продолжить свою карьеру в АПЛ.
Однако «Лидс» беспокоят условия, предлагаемые лондонцами. Клубы обсудили вопрос арендной платы и какую часть зарплаты Мудрика будет выплачивать «Лидс». Йоркширцы заявили, что не согласны на неприемлемые для себя условия.
«Челси» же предпочитает вариант аренды футболиста в «Страсбург». Этот клуб также принадлежит компании BlueCo. Однако Мудрик не рассматривает этот вариант.
Для справки, у «Челси» есть три места для аренды своих игроков в «Страсбург» в текущем сезоне, два из которых уже заняты Филипом Йоргенсеном и Дженезисом Антви. Оставшееся место может понадобиться для Дарио Эсуго.