Мартинелли «Ал Ҳилол»да йилига 20 млн евро маош олади (Скира)
«Арсенал»нинг бразилиялик вингери Габриэл Мартинелли «Ал Ҳилол»га кўчиб ўтишга яқин. Бу ҳақда журналист Николо Скира хабар берди.
Клублар футболчининг трансфери шартлари бўйича келишувга эришиш арафасида. Қайд этилишича, «тўпчилар» бразилиялик футболчи сотувидан тахминан 60 миллион евро ишлаб олади.
Мартинеллининг ўзи ҳам «Ал Ҳилол»га ўтишга розилик берган. Саудия Арабистонида 25 ёшли футболчига 2029/2030 йилги мавсум охирига қадар мўлжалланган шартнома бўйича йилига қарийб 20 миллион евро тўланиши кутилмоқда.
Айни пайтда клублар ўртасида келишув ҳали расмийлаштирилмаган. Аввалроқ «Манчестер Юнайтед» Мартинелли трансферига қизиқиш билдираётгани маълум қилинганди.

Мартинелли будет зарабатывать 20 млн евро в год в "Ал Хилале" (Скира)
Бразильский вингер «Арсенала» Габриэл Мартинелли близок к переходу в «Ал Хилал». Об этом сообщил журналист Николо Скира.
Клубы находятся на грани достижения соглашения по условиям трансфера футболиста. Сообщается, что «канониры» заработают около 60 миллионов евро от продажи бразильского футболиста.
Сам Мартинелли также дал согласие на переход в «Ал Хилал». В Саудовской Аравии 25-летний футболист ожидает контракт, рассчитанный до конца сезона 2029/2030, с годовой зарплатой около 20 миллионов евро.
На данный момент соглашение между клубами еще не оформлено официально. Ранее сообщалось, что «Манчестер Юнайтед» проявлял интерес к трансферу Мартинелли здесь.