Камерун ФФ президенти FIFA раҳбарини ҳимоя қилиб чиқди.
Эслатиб ўтамиз, июл ойи охирида FIFA Жаҳон чемпионати трансляция ва тижорий ҳуқуқларини сотиш учун FIFA Forward Enterprise (FFE) номли янги тижорий тузилма ташкил этиш режасини маълум қилганди. Кейинчалик футбол конфедерациялари томонидан билдирилган танқидлар ва UEFA'га аъзо давлатларнинг Жаҳон чемпионатини бойкот қилиш таҳдиди ортидан Инфантино бу ғоядан воз кечишга қарор қилди.
Шундан сўнг бир қатор футбол федерациялари бўлажак сайловларда Инфантино номзодини қўллаб-қувватлашдан бош тортди.
«Менимча, президентм Жанни Инфантино ҳеч қандай нотўғри иш қилмаган. Менимча, бунинг учун айнан ҳозирги вақт танланганининг сабаби —Инфантино иштирокМ этадиган сайловлар яқинлашаётганидир. Буларнинг барчаси сайловлар яқинлашаётгани учун содир бўлди, холос.
Президент футболни ўзгартирди. У илгари бундай имкониятга эга бўлмаган мамлакатларга энг буюк мусобақа — футбол бўйича Жаҳон чемпионатида иштирок этиш имконини берди. У кичик мамлакатларга ушбу мусобақага йўлланма олишда ёрдам берди.
У бизнинг қитъамизга ҳам ёрдам берди. Уа федерацияларимизга анча тезроқ ривожланиш имконини яратди ва биз буни тан олишимиз керак. У қилган ишларини қабул қилишимиз ва эътироф этишимиз, қилган барча ишлари учун уни қўллаб-қувватлашимиз керак»

Президент Федерации футбола Камеруна встал на защиту главы FIFA.
Напомним, в конце июля FIFA объявила о намерении создать новую коммерческую структуру под названием FIFA Forward Enterprise (FFE) для продажи трансляционных и коммерческих прав на чемпионат мира. Впоследствии, после критики со стороны футбольных конфедераций и угрозы бойкота чемпионата мира странами-членами UEFA, Инфантино решил отказаться от этой идеи.
После этого ряд футбольных федераций отказался поддерживать кандидатуру Инфантино на предстоящих выборах.
«Я думаю, что президент Джанни Инфантино не сделал ничего неправильного. Мне кажется, что причина, по которой это было выбрано именно сейчас, заключается в том, что приближаются выборы, в которых будет участвовать Инфантино. Всё это происходит только потому, что выборы приближаются.
Президент изменил футбол. Он дал возможность странам, которые не имели такой возможности раньше, участвовать в величайшем турнире — чемпионате мира по футболу. Он помог маленьким странам получить путёвку на этот турнир.
Он также помог нашему континенту. Он создал возможность для наших федераций развиваться гораздо быстрее, и мы должны признать это. Мы должны принять и признать его достижения и поддержать его за всё, что он сделал»