«Ўрмончилар» 23 ёшли форварднинг трансфери борасида «Челси» билан келишувга эришиш арафасида.
Журналистлар Флориан Плеттенберг ва Бен Жейкобснинг хабар беришича, «ўрмончилар» 23 ёшли ҳужумчининг трансфери борасида «Челси» билан келишувга эришиш арафасида.
Клублар ўртасидаги музокаралар илғор босқичда. «Ноттингҳэм» футболчининг шахсий шартнома шартларидан хабардор ва уларни келишишда ҳеч қандай муаммо бўлишини кутмаяпти.
Делапнинг ўзи эса янги жамоаси учун тиббий кўрикдан ўтишга аллақачон тайёр.
Лиам ўтган ёзда «Ипсвич»дан 30 миллион фунт эвазига «Челси»га ўтганди. У АПЛнинг аввалги мавсумида 28 та баҳсда майдонга тушиб, атиги 1 та гол урди. Ҳужумчи ҳар бир ўйинда ўртача 39 дақиқа майдонда ҳаракат қилди.

"Лесники" на пороге соглашения с "Челси" по трансферу 23-летнего форварда.
По сообщениям журналистов Флориана Плеттенберга и Бена Джейкобса, "лесники" близки к соглашению с "Челси" по трансферу 23-летнего нападающего.
Переговоры между клубами находятся на продвинутой стадии. "Ноттингем" осведомлён об условиях личного контракта футболиста и не ожидает никаких проблем с его согласованием.
Сам Делап уже готов пройти медицинское обследование для своего нового клуба.
Прошлым летом Лиам перешёл из "Ипсвича" в "Челси" за 30 миллионов фунтов. В прошлом сезоне АПЛ он провёл 28 матчей, забив всего 1 гол. Нападающий в среднем проводил 39 минут на поле в каждой игре.