Аргентиналик 26 ёшли футболчи Каталония клубига ўтишни истамоқда.
«Барселона» клуби «Атлетико» ҳужумчиси Хулиан Алварес билан шахсий шартнома шартларини келишиб олди. Бу ҳақда инсайдер Николо Скира маълум қилган.
Манбага кўра, аргентиналик 26 ёшли футболчи Каталония клубига ўтишни истамоқда. Хулиан «матрасчилар» раҳбариятидан трансферга рухсат беришни талаб қилмоқда. «Атлетико» эса Ла Лигадаги рақобатчисига асосий форвардини сотишни истамаяпти.
Эслатиб ўтамиз, Алварес 23 август куни Ла Лига 2-турида «Вилярреал»га (2:2) қарши баҳсда майдонга тушди. Учрашувдан сўнг футболчи «Атлетико» мухлислари томонидан хуштакбозлик билан қарши олинганди.

Клуб «Барселона» договорился об условиях личного контракта с нападающим «Атлетико» Хулианом Альваресом. Об этом сообщил инсайдер Николо Скира.
По данным источника, аргентинский 26-летний футболист хочет перейти в каталонский клуб. Хулиан требует от руководства «матрасников» разрешения на трансфер. Однако «Атлетико» не хочет продавать своего основного форварда конкуренту по Ла Лиге.
Напомним, Альварес вышел на поле 23 августа в матче 2-го тура Ла Лиги против «Вильярреала» (2:2). После игры футболист был встречен свистом болельщиков «Атлетико».