«Пахтакор» президенти Жаҳонгир Ортиқхўжаев клуб билан хайрлашишга қарор қилган. Бу ҳақда ўзбекистонлик футбол мутахассиси Алишер Никимбаев хабар берди.
«Тошкентнинг «Пахтакор» клуби ходимларининг айтишича, бугун уларга Жаҳонгир Ортиқхўжаев клуб билан муносабатларни тўхтатишга қарор қилгани маълум қилинган.
Бу кутилган қарор эди, аммо воқеалар бунчалик кескин ва тўсатдан рўй беришига ишониш қийин эди. Менинг тушунишимча, клубда B режа йўқ. «Пахтакор»нинг Элит ОЧЛдаги биринчи ўйинига эса уч ҳафта қолди.
Ҳозирча очиқ манбаларда ушбу қарорнинг расмий тасдиғини топиш қийин. Шу билан бирга, «Пахтакор» 2026/2027 йилги Элит ОЧЛда иштирок этиши маълум қилинган», — дейилади хабарда.
Аввалроқ «Пахтакор» клуби раиси ўринбосари ўз хоҳишига кўра эгаллаб турган лавозимини тарк этгани маълум қилинганди.

Никимбаев: «По словам сотрудников „Пахтакора“, им сообщили, что Ортикходжаев решил прекратить отношения с клубом»
24 августа, 05:00
Узбекский футбольный специалист оценил это как ожидаемое решение.
Фото: FC Pakhtakor
Президент «Пахтакора» Жахонгир Ортикходжаев принял решение расстаться с клубом. Об этом сообщил узбекский футбольный специалист Алишер Никимбаев.
«По словам сотрудников ташкентского клуба „Пахтакор“, сегодня им сообщили, что Жахонгир Ортикходжаев решил прекратить отношения с клубом.
Это было ожидаемое решение, но трудно поверить, что события развиваются настолько резко и неожиданно. Насколько я понимаю, в клубе нет плана B. До первого матча „Пахтакора“ в Элитной ЛЧА остается три недели.
Пока сложно найти официальное подтверждение этому решению в открытых источниках. Тем временем сообщается, что „Пахтакор“ будет участвовать в Элитной ЛЧА в сезоне 2026/2027», — говорится в сообщении.
Ранее стало известно, что заместитель председателя клуба „Пахтакор“ покинул свой пост по собственному желанию сообщалось.