«Астон Вилла» ҳужумчиси Олли Уоткинс Саудия Арабистонининг «Ал Ҳилол» клубига ўтишга яқин турибди. Бу ҳақда машҳур инсайдер ва журналист Николо Скира хабар берди.
Манбанинг ёзишича, 30 ёшли футболчи «Ал Ҳилол» билан 2029 йилгача мўлжалланган шахсий шартнома шартлари бўйича келишиб олган. Эндиликда саудияликлар трансферни якунлаш учун «Астон Вилла» билан музокараларни давом эттирмоқда.
Аввалроқ Уоткинс трансфери «Ал Ҳилол»га деярли 55,8 млн еврога тушиш ҳақида маълумотлар тарқалган эди.
Эслатиб ўтамиз, 2025/26-йилги мавсумда ҳужумчи барча мусобақаларни инобатга олганда 55 та ўйинда майдонга тушиб, 21 та гол урди ва 5 та голли узатмага муаллифлик қилди.

Форвард «Астон Виллы» Олли Уоткинс приблизился к переходу в саудовский «Аль-Хиляль». Об этом сообщает известный журналист Николо Скира.
По информации источника, 30-летний футболист договорился с «Аль-Хилялем» по условиям контракта до 2029 года. В настоящий момент саудовский клуб продолжает вести переговоры с «Астон Виллой», чтобы завершить сделку.
Ранее сообщалось, что покупка Уоткинса может обойтись «Аль-Хилялю» в 55,8 млн евро.
В сезоне-2025/26 нападающий появился на поле в 55 встречах с учетом всех турниров, 21 раз поразил ворота соперников и стал автором пяти голевых передач.