Transfermarkt маълумотига кўра, унинг бозор қиймати тахминан 45 миллион еврони ташкил этади.
«Атлетико» клуби «Спортинг» яримҳимоячиси Мортен Юлманy учун асосий даъвогарга айланди. Бу ҳақда Marca хабар тарқатди.
Манбага кўра, клубнинг спорт директори Матеу Алемани дастлаб «Вулверҳэмптон» футболчиси Жоау Гомес трансферини якунлашга яқин келган эди. Бироқ Бернарду Силва бўйича амалга ошмай қолган келишув ортидан агент Жорже Мендеш билан муносабатлар мураккаблашгани сабабли музокаралар тўхтатилди.
Шундан сўнг «Атлетико» эътиборини Мортен Юлманнга қаратди. Бош мураббий Диего Симеоне даниялик 27 ёшли яримҳимоячининг ўйинини юқори баҳоламоқда ва клуб раҳбарияти яқин ҳафталарда расмий таклиф билан чиқиш имкониятини кўриб чиқмоқда.

Клуб «Атлетико» стал основным претендентом на полузащитника «Спортинга» Мортена Юлманна. Об этом сообщает Marca.
По информации источника, спортивный директор клуба Матеу Алемани был близок к завершению трансфера футболиста «Вулверхэмптона» Жоау Гомеса. Однако переговоры были приостановлены из-за осложнённых отношений с агентом Жорже Мендешем после неудачного соглашения по Бернарду Силве.
Вслед за этим «Атлетико» переключил своё внимание на Мортена Юлманна. Главный тренер Диего Симеоне высоко оценивает игру 27-летнего датского полузащитника, и руководство клуба рассматривает возможность выхода с официальным предложением в ближайшие недели.