Атекеме ижара асосида «Лион»га ўтмоқда – Романо
«Милан» ҳимоячиси Захари Атекеме фаолиятини «Лион» клубида давом эттиради. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Клублар швейцариялик 21 ёшли футболчининг бир йиллик ижараси бўйича келишувга эришган. Ижара шартномасида футболчини сотиб олиш имконияти кўзда тутилмаган.
Маълумот учун, Атекеме «россонери»га ўтган мавсумда Швейцариянинг «Янг Бойз» клубидан 10 миллион евро эвазига трансфер қилинган эди. У Италия жамоаси сафида шу вақтга қадар 33 та ўйинда майдонга тушиб, 2 та гол урди ва 5 та ассистни қайд этган.
Transfermarkt портали маълумотларига кўра, Атекеменинг бозор қиймати ҳозирда 15 миллион еврога баҳоланмоқда.

Защитник «Милана» Захари Атекеме продолжит свою карьеру в клубе «Лион». Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
Клубы достигли соглашения о годичной аренде 21-летнего швейцарского футболиста. В арендном соглашении не предусмотрена возможность выкупа игрока.
Для справки, Атекеме был трансферирован в «россонери» из швейцарского клуба «Янг Бойз» в прошлом сезоне за 10 миллионов евро. В составе итальянской команды он успел провести 33 матча, забив 2 гола и сделав 5 голевых передач.
По данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость Атекеме в настоящее время оценивается в 15 миллионов евро.