Шунингдек, унинг 7 нафар ёрдамчиси ҳам вазифасидан озод этилди.
Бергамоликлар бир муддат аввал қониқарсиз натижалар туфайли мураббий билан хайрлашишга якуний қарор қабул қилишганди.
Мураббий билан бирга унинг мураббийлар штаби – Стефано Читтерио, Федерико Пелузо, Фабио Кораби, Никола Рива, Маттиа Казелла, Андреа Рампони ва Андреа Берти ҳам тарк этди.
Аввалроқ «Аталанта» бош мураббий лавозимига Маурицио Саррини таклиф қилишга яқин экани хабар қилинганди. Томонлар 2029 йилгача мўлжалланган шартномани келишиб олишди. Сарри йилига 3,5 миллион евро маош олади.
Бергамоликлар мавсумлар оралиғида янги спорт директори Кристиано Жунтолини таклиф қилишди. 54 ёшли мутахассис 2025 йилнинг июн ойидан буён ишсиз эди. Жунтолининг аввалги иш жойи «Ювентус» бўлиб, у ерда техник директор вазифасини бажарган.
Ўтган мавсумда «Аталанта» А Серияда 7-ўринни эгаллади ва келаси мавсумда Конференциялар лигасида иштирок этади.

Также освобождены от должности его 7 помощников.
Бергамцы некоторое время назад приняли окончательное решение попрощаться с тренером из-за неудовлетворительных результатов.
Вместе с тренером команду покидает его тренерский штаб — Стефано Читтерио, Федерико Пелузо, Фабио Кораби, Никола Рива, Маттиа Казелла, Андреа Рампони и Андреа Берти.
Ранее сообщалось, что «Аталанта» близка к приглашению Маурицио Сарри на пост главного тренера. Стороны согласовали контракт, рассчитанный до 2029 года. Сарри будет получать зарплату в размере 3,5 миллиона евро в год.
В межсезонье бергамцы пригласили нового спортивного директора Кристиано Джунтоли. 54-летний специалист был без работы с июня 2025 года. Джунтоли ранее занимал должность технического директора в «Ювентусе».
В прошлом сезоне «Аталанта» заняла 7-е место в Серии А и в следующем сезоне примет участие в Лиге конференций.