Манбага кўра, шоу ва таҳлилий дастур сабаб танаффус вақти кўпроқ бўлади.
Бўлимлар орасидаги танаффус пайтида Жастин Бибер, Шакира, BTS, Мадонна, Burna Boy, венесуэлалик дирижёр Густаво Дудамел ва PS22 хори иштирокида шоу-концерт бўлиб ўтади. Шунингдек, унда «Сезам кўчаси» ва «Маппетлар» қаҳрамонлари ҳам қатнашади.
Аввалроқ FIFA томоша 11 дақиқа давом этишини маълум қилганди. Бироқ The Athletic нашрининг хабар беришича, энди ташкилот танаффуснинг умумий давомийлигини тахминан 20 дақиқагача узайтиришни режалаштирмоқда.
The Times ёзишича, Жаҳон чемпионати финалини жонли эфирда намойиш этадиган BBC ва ITV телеканаллари танаффус тахминан 30 дақиқа давом этишини кутмоқда. Дастлаб улар шоу сабабли биринчи бўлим таҳлили учун ажратиладиган анъанавий вақт қисқаришидан хавотирда эди. Аммо ҳозир уларнинг ҳисоблашича, ҳам 11 дақиқалик шоуни, ҳам 15 дақиқалик таҳлилни эфирга узатиш учун етарли вақт бўлади.
Жаҳон чемпионати финалига биринчи бўлиб Испания миллий жамоаси йўлланма олди. Европа чемпионлари ҳал қилувчи баҳсда Англия — Аргентина баҳси ғолиби билан тўқнаш келади.

Перерыв в финале чемпионата мира 2026 года может продлиться до получаса.
В перерыве между таймами состоится шоу-концерт с участием Джастина Бибера, Шакиры, BTS, Мадонны, Burna Boy, венесуэльского дирижера Густаво Дудамела и хора PS22. Также в нем примут участие герои «Улицы Сезам» и «Маппетов».
Ранее FIFA сообщала, что представление продлится 11 минут. Однако, по информации издания The Athletic, теперь организация планирует увеличить общую продолжительность перерыва примерно до 20 минут.
По сообщениям The Times, телеканалы BBC и ITV, которые будут транслировать финал чемпионата мира в прямом эфире, ожидают, что перерыв продлится примерно 30 минут. Изначально они опасались, что традиционное время, выделенное на анализ первого тайма, сократится из-за шоу. Однако теперь, по их расчетам, будет достаточно времени как для 11-минутного шоу, так и для 15-минутного анализа.
Первой командой, квалифицировавшейся в финал чемпионата мира, стала сборная Испании. Чемпионы Европы встретятся в решающем матче с победителем пары Англия — Аргентина.