Жанни Инфантино ЖЧ-2026 муваффақияти ҳақида фикр билдирди
ФИФА президенти Жанни Инфантино жаҳон чемпионати-2026 мусобақасининг муваффақиятларига эътибор қаратди. Мундиалнинг дастлабки 44 ўйинидан кейин стадионларга мухлисларнинг ўртача ташрифи 99,6%ни ташкил қилмоқда.
«Бу ақлга сиғмайди. Ер юзи кўрган энг йирик воқеалардан бири — бу шунчаки футбол мусобақаси эмас, балки том маънодаги воқелик ҳисобланади. Бу тарихдаги энг муваффақиятли лойиҳалардан бири. Стадионлар, шаҳарлар мухлислар билан тўлган. Муҳит ажойиб.
Жуда кўплаб оилалар, болалар ва аёллар ташриф буюрмоқда, бу чиндан ажойиб ҳолат. Мен стадионларга ташриф буюраётган мухлислардан жуда ҳам миннатдорман», — дея Инфантино сўзларидан иқтибос келтирди ФИФА расмий сайти.

Джанни Инфантино прокомментировал успех ЧМ-2026 — стадионы заполняются на 99,6%
Президент ФИФА Джанни Инфантино высказался об успехе чемпионата мира-2026. После 44 матчей турнира средняя заполняемость стадионов составляла 99,6%.
«Это невероятно. Масштабнее всего, что когда-либо видел мир — не просто футбольное событие, а событие в любом смысле этого слова. Это самое успешное событие в истории. Стадионы полны, города полны, атмосфера великолепная.
Приходит много семей, детей, женщин, это действительно прекрасно. Я очень и очень благодарен всем болельщикам, которые приходят на стадионы», — приводит слова Инфантино официальный сайт ФИФА.
ЧМ-2026 проходит с 11 июня по 19 июля в США, Канаде и Мексике. Действующим чемпионом мира является сборная Аргентины.