Англия миллий жамоаси аъзоси Деклан Райс жаҳон чемпионати-2026 гуруҳ босқичи 2-тур доирасидаги Гана билан ўйиндан кейин фикрларини билдирди.
«Панамага қарши баҳсдан сўнг, гуруҳда биринчи ўринни эгаллаш учун ҳали ҳам катта имконитларимиз бор. Шу сабабли кайфиятимиз ёмон эмас. Гана 5-4-1 тактик схемаси орқали жуда зич ҳимояланди, бўш ҳудудлар жуда ҳам кам эди. Аммо бошқа томондан бизнинг ўзимиз ҳам олдинда янада яхшироқ ҳаракат қилишимиз мумкин эди», - деди Деклан Райс ўйин якунлангач.
Эслатиб ўтамиз, Англия - Гана ўйинида ҳисоб очилмади (0:0). Охирги турда инглизлар 28 июн куни Панама миллий жамоасига қарши майдонга тушади.

Райс: «У нас отличные шансы занять первое место в группе»
Игрок сборной Англии Деклан Райс высказался после ничьей с Ганой во втором туре группового этапа чемпионата мира - 2026.
- У нас по-прежнему отличные шансы занять первое место в группе по итогам матча с Панамой, поэтому настрой остаётся позитивным. Гана очень компактно оборонялась по схеме 5-4-1, свободного пространства было мало. Но, с другой стороны, мы сами могли лучше распоряжаться мячом, - сказал полузащитник по окончании матча
Напомним, встреча Англии и Ганы завершилась со счётом 0:0. В заключительном матче группового этапа англичане сыграют против Панамы, поединок пройдёт 28 июня.