Франция миллий жамоаси собиқ ҳужумчиси Давид Трезеге Килиан Мбаппе ҳамда шу кунларда давом этаётган 2026 йилги жаҳон чемпионатининг энг яхши футболчиси ҳақида фикр билдирди.
— Аввало жаҳон чемпионати ва хусусан Мбаппе ҳақида гаплашайлик. Унинг ўйинини қандай баҳолайсиз? Сизнингча, ушбу жаҳон чемпионатининг «Олтин тўп»ини ким қўлга киритади?
— Ҳозир кўриб турганларимиздан келиб чиқсак, Лионел Месси яна бир бор ноёб футболчи эканини исботламоқда. Ушбу соврин учун у Мбаппе билан курашмоқда. Бу аниқ.
Менинг фикримча, Франция Аргентинага қараганда анча мукаммал шаклланган жамоа. Уларнинг таркибида кучлироқ ижрочилар бор, улар Европанинг энг кучли чемпионатларида тўп тепишади. Бу ҳақиқатан ҳам жуда тажрибали жамоа.
Аргентинада иштиёқ кўп, аммо жамоа Мессига жуда кучли боғланган. Шу билан бирга, Лео 39 ёшида ҳам ажойиб спорт формасида эканини айтиш лозим», — деди Трезеге.

Бывший нападающий сборной Франции Давид Трезеге высказался о Килиане Мбаппе и лучшем футболисте продолжающегося чемпионата мира 2026 года.
— Прежде всего, поговорим о чемпионате мира и в частности о Мбаппе. Как вы оцениваете его игру? Как вы думаете, кто получит «Золотой мяч» этого чемпионата мира?
— На основании того, что мы видим сейчас, Лионель Месси снова доказывает, что он уникальный футболист. Он борется с Мбаппе за этот трофей. Это точно.
На мой взгляд, Франция гораздо более сформированная команда, чем Аргентина. В составе Франции есть более сильные исполнители, которые играют в самых сильных чемпионатах Европы. Это действительно очень опытная команда.
В Аргентине много страсти, но команда сильно зависит от Месси. При этом стоит отметить, что Лео в свои 39 лет находится в отличной спортивной форме», — сказал Трезеге.