«Манчестер Сити» ҳимоячиси Жон Стоунз «Эвертон»га қайтиши мумкин. Бу ҳақда Football Insider хабар берди.
Маълум қилинишича, «Эвертон» Стоунзни ортга қайтариш имкониятини кўриб чиқмоқда. У 2013–2016 йиллар оралиғида айнан шу жамоада тўп тепган.
Қайд этилишича, «ирислар» аллақачон ҳимоячи билан музокаралар ўтказган. «Манчестер Сити» Стоунзни ўз вақтида «Эвертон»дан 55 миллион евродан ортиқ маблағ эвазига сотиб олганди.
Ушбу мавсум футболчи барча мусобақаларда 16 та ўйинда иштирок этиб, самарали ҳаракатлар қайд этмади. Аввалроқ «шаҳарликлар» Жон билан хайрлашиши маълум қилинганди.

Защитник «Манчестер Сити» Джон Стоунз может вернуться в «Эвертон». Об этом сообщил Football Insider.
Согласно информации, «Эвертон» рассматривает возможность возвращения Стоунза. Он играл за этот клуб в период с 2013 по 2016 год.
Отмечается, что «ириски» уже провели переговоры с защитником. «Манчестер Сити» в своё время приобрёл Стоунза у «Эвертона» за сумму, превышающую 55 миллионов евро.
В этом сезоне футболист принял участие в 16 матчах во всех турнирах, но результативными действиями не отметился. Ранее сообщалось, что «горожане» могут расстаться с Джоном. Источник.