Элдор янги клубда тахминан 3 миллион евро маош олмоқчи.
«Истанбул Башакшеҳир» ҳужумчиси Элдор Шомуродов клубини ўзгартириши мумкин. Бу ҳақда Metaratings интернет-портали хабар берди.
Манбага кўра, ўзбекистонлик 31 ёшли футболчининг хизматларига Саудия Арабистони клублари қизиқиш билдирмоқда.
Таъкидланишича, ҳозирда Шомуродовни Туркияда ҳамма нарса қониқтирмоқда. Бироқ, фойдали таклиф тушса, у клубини ўзгартиришга тайёр.
Элдор янги клубда тахминан 3 миллион евро маош олмоқчи. Шу билан бирга, «Истанбул» ўзбекистонлик ҳужумчи учун 8,5 миллион евро ишлаб олишни режалаштирмоқда.
Ўтган мавсумда Шомуродов Туркия чемпионатининг икки энг яхши тўпураридан бирига айланди. У «Истанбул»да ижара асосида ўйнаган, аммо шу ёзда турк клуби ҳужумчини «Рома»дан тўлиқ сотиб олди.

Шомуродов может продолжить свою карьеру в Саудовской Про-лиге – источник
Нападающий «Истанбул Башакшехир» Элдор Шомуродов может сменить клуб. Об этом сообщил интернет-портал Metaratings.
По информации источника, к услугам 31-летнего узбекского футболиста проявляют интерес клубы из Саудовской Аравии.
Отмечается, что на данный момент Шомуродов доволен всем в Турции. Однако, если поступит выгодное предложение, он готов сменить клуб.
Элдор рассчитывает зарабатывать около 3 миллионов евро в новом клубе. При этом «Истанбул» планирует заработать на узбекском нападающем 8,5 миллиона евро.
В прошлом сезоне Шомуродов стал одним из двух лучших бомбардиров чемпионата Турции. Он играл в «Истанбуле» на правах аренды, но этим летом турецкий клуб полностью выкупил его у «Ромы».