«Сантос» жамоадошларини ҳақорат қилган Неймарни рухсатсиз машғулотни тарк этганига қарамай жазоламади
28 июл, 03:45
Футболчи бу айбловларни инкор этган.
«Сантос» 34 ёшли вингер Неймар Жуниорни жамоадошларини ҳақорат қилган, кейин эса рухсатсиз машғулотни тарк этганига қарамай жазоламади.
Маълум қилинишича, Бразилия чемпионати 20-туридан ўрин олган «Шапекоэнсе»га қарши ўйиндан (2:2) кейин Неймар 21 ёшли Габриэл Бонтемпони ҳақорат қилган. Шунингдек, у 19 ёшли Жоау Ананяс билан баланд овозда тортишган. Неймар эса бу айбловларни инкор этган.
Шундан сўнг, 26 июл куни футболчи клуб рухсатисиз машғулотни тарк этди ва режалаштирилган тадбирларда иштирок этмади. У клуб базасида суратга тушиб, қаҳва ичган.
Неймар кеча, 27 июл куни жамоа билан тўлиқ машғулотларга қайтди. Машғулотга футболчининг отаси ҳам ташриф буюриб, клуб президенти ва раҳбарияти билан учрашди.

«Сантос» не наказал Неймара за оскорбление товарищей по команде и уход с тренировки без разрешения
«Сантос» не наказал 34-летнего вингера Неймара Жуниора за оскорбление товарищей по команде и уход с тренировки без разрешения.
Сообщается, что после матча 20-го тура чемпионата Бразилии против «Шапекоэнсе» (2:2) Неймар оскорбил 21-летнего Габриэла Бонтемпона. Также он громко спорил с 19-летним Жоау Ананьясом. Однако Неймар отверг эти обвинения.
После этого, 26 июля, футболист покинул тренировку клуба без разрешения и не принял участия в запланированных мероприятиях. Он был замечен на базе клуба, выпив кофе и снявшись на фото.
Неймар вчера, 27 июля, вернулся к полноценным тренировкам с командой. На тренировку также прибыл отец футболиста, который встретился с президентом клуба и руководством.