Франция миллий жамоаси ҳимоячиси Вилям Салиба 2026 йилги жаҳон чемпионати яримфинал босқичида Испанияга қарши ўйинда (0:2) оғир жароҳат олди ва 2027 йилгача майдонга қайта олмайди. Бу ҳақда L’Equipe нашри хабар берди.
Маълум қилинишича, Салиба Испанияга қарши баҳсда олган бел жароҳати туфайли 4 ойдан 6 ойгача сафдан чиқди. Франциялик футболчига жарроҳлик амалиёти ва узоқ тикланиш жараёни талаб этилади.
Қайд этилишича, Вилям жаҳон чемпионати бошланишидан аввал ҳам кучли оғриқлардан шикоят қилган, аммо шунга қарамай ўйнашда давом этган.
2025/2026 йилги мавсумда Салиба «Арсенал» сафида иштирок этиш мумкин бўлган 63 учрашувнинг 50 тасида майдонга тушди. У жамоанинг АПЛда чемпион бўлиши ва Чемпионлар лигаси финалига чиқишида катта ҳисса қўшди.

Защитник сборной Франции Вильям Салиба получил серьёзную травму в полуфинальном матче чемпионата мира 2026 года против Испании (0:2) и не сможет вернуться на поле до 2027 года. Об этом сообщил L’Equipe.
Сообщается, что Салиба выбыл на срок от 4 до 6 месяцев из-за травмы спины, полученной в матче против Испании. Французскому футболисту потребуется хирургическая операция и длительный период восстановления.
Уточняется, что Вильям жаловался на сильные боли ещё до начала чемпионата мира, но продолжал играть несмотря на это.
В сезоне 2025/2026 Салиба вышел на поле в 50 из 63 возможных матчей за «Арсенал». Он внёс значительный вклад в чемпионство команды в АПЛ и в выход в финал Лиги чемпионов.