Ромеро «Атлетико»га ўтиш арафасида (Скира)
«Тоттенҳэм» ҳимоячиси Кристиан Ромеро «Атлетико»га ўтиш арафасида. Бу ҳақда журналист Николо Скира хабар берди.
«Ромеро ва «Атлетико» 2030 йилгача амал қиладиган шартнома бўйича шахсий келишувга эришди. Футболчи йилига 6 миллион евро маош олади.
Шунингдек, шартномани 2031 йилгача узайтириш имконияти ҳам мавжуд. Айни пайтда «Атлетико» трансферни якунлаш учун «Тоттенҳэм» билан музокаралар олиб бормоқда.
«Тақачилар» марказий ҳимоячи учун 40–45 миллион евро талаб қилмоқда. Футболчининг ўзи эса клубдан уни қўйиб юборишни сўраган», — деб ёзди Скира ижтимоий тармоқлардаги саҳифасида.

Ромеро на грани перехода в «Атлетико» (Скира)
Защитник «Тоттенхэма» Кристиан Ромеро на грани перехода в «Атлетико». Об этом сообщил журналист Николо Скира.
«Ромеро и «Атлетико» достигли личного соглашения по контракту, который будет действовать до 2030 года. Футболист будет зарабатывать 6 миллионов евро в год.
Также есть возможность продления контракта до 2031 года. В настоящее время «Атлетико» ведет переговоры с «Тоттенхэмом» о завершении трансфера.
«Шпоры» требуют за центрального защитника 40–45 миллионов евро. Сам футболист попросил клуб отпустить его», — написал Скира на своей странице в социальных сетях.