«Реал» Менди билан шартномани бекор қилиш имкониятларини кўриб чиқмоқда
«Реал» ҳимоячиси Ферлан Менди катта эҳтимол билан шу ёзда жамоани тарк этади. Бу ҳақда Diario AS нашри хабар берди.
Манбага кўра, Мадрид клуби франциялик футболчи билан шартномани бекор қилиш имкониятини кўриб чиқмоқда.
Қайд этилишича, футболчининг ўзи «қаймоқранглилар»га ён босмайди ва келишув бекор қилингани учун тўлиқ товон пули талаб қилади.
Маълумот учун, Ферлан 2019 йилда «Реал»га «Лион»дан 48 миллион евро эвазига ўтган. Унинг «қаймоқранглилар» билан шартномаси 2028 йилнинг 30 июнигача мўлжалланган.
Ўтган мавсумда у «Реал» клуби сафида барча турнирларда тўққизта ўйин ўтказган. Transfermarkt портали Мендининг нархини тўрт миллион еврога баҳоламоқда.

«Реал» рассматривает возможность расторжения контракта с Менди
Защитник «Реала» Ферлан Менди, вероятно, этим летом покинет команду. Об этом сообщает издание Diario AS.
По данным источника, мадридский клуб изучает возможность расторжения контракта с французским футболистом.
Отмечается, что сам игрок не собирается уступать и требует полную компенсацию за расторжение соглашения.
Для справки, Ферлан перешел в «Реал» из «Лиона» в 2019 году за 48 миллионов евро. Его контракт с «сливочными» рассчитан до 30 июня 2028 года.
В прошлом сезоне он провел девять матчей за «Реал» во всех турнирах. Портал Transfermarkt оценивает стоимость Менди в четыре миллиона евро.