«Реал» Энцо Фернандес учун икки футболчисини «Челси»га таклиф қилишга тайёр
«Челси» яримҳимоячиси Энцо Ферандес «Реал»нинг асосий трансфер мақсади ҳисобланади. Бу ҳақда Defensa Central хабар берди.
Манбага кўра, Мадрид клуби президенти Флорентино Перес аргентиналик 25 ёшли футболчи бўйича келишувга эришиш имкониятларини кўриб чиқмоқда.
Қайд этилишича, «қироллик» клуби Фернандес учун бир йўла икки нафар футболчисини таклиф қилишга тайёр. Унга кўра, қанот ҳимоячиси Алваро Каррерас ва яримҳимоячи Эдуардо Камавинга «Челси»га кўчиб ўтиши мумкин.
Маълумот учун, Фернандеснинг трансфер қиймати 90 миллион еврога баҳоланмоқда. Унинг «кўклар» билан амалдаги шартномаси 2032 йилнинг июн ойи охирида якунига етади.

Полузащитник «Челси» Энцо Фернандес является главной трансферной целью «Реала». Об этом сообщает Defensa Central.
По данным источника, президент мадридского клуба Флорентино Перес рассматривает возможности достижения соглашения по 25-летнему аргентинскому футболисту.
Отмечается, что «королевский» клуб готов предложить за Фернандеса сразу двух игроков. В частности, в «Челси» могут перейти крайний защитник Альваро Каррерас и полузащитник Эдуардо Камавинга.
Для справки, трансферная стоимость Фернандеса оценивается в 90 миллионов евро. Его текущий контракт с «синими» истекает в конце июня 2032 года.