Бу ҳақда L'Equipe нашри хабар берди.
«ПСЖ» ўз футболчисини ёзда сотишга ошиқмаяпти, аммо 150 млн евро миқдоридаги таклиф вазиятни ўзгартириши мумкин.
Манбанинг хабарига кўра, 23 ёшли Барколага Англиянинг «Ливерпул» ва «Арсенал» клублари қизиқиш билдирмоқда. Бироқ «ПСЖ»нинг тутган ўрнидан келиб чиқсак, футболчи келажаги борасидаги савол ёзнинг охиригача очиқ қолиши мумкин.
Ўтган мавсум Баркола клуб сафида 49 та ўйинда майдонга тушиб, 13 та гол урди ва 7 та голли узатма етказиб берди. Футболчининг амалдаги шартномаси 2028 йил ёзигача мўлжалланган.

Футболистом интересовался английский «Ливерпуль».
«ПСЖ» не испытывает желания продавать крайнего нападающего Брэдли Баркола нынешним летом, однако готов сделать это, если получит предложение в размере € 150 млн за трансфер 23-летнего вингера.
По информации источника, интерес к Баркола проявляют «Ливерпуль» и «Арсенал». Однако с учётом позиции «ПСЖ» по нападающему разрешение ситуации с его будущим может затянуться до конца лета.
В минувшем сезоне Баркола принял участие в 49 матчах во всех турнирах, в которых он отметился 13 голами и семью результативными передачами. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2028 года.
Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 70 млн.