Яқин вақт ичида Андреа 2030 йилнинг ёзига қадар битим имзолайди.
«Ювентус»нинг собиқ устози Андре Пирло Италия миллий жамоасини бошқаради. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, у мамлакат футбол федерацияси билан келишувга эришди. Яқин вақт ичида Андреа 2030 йилнинг ёзига қадар битим имзолайди.
Аввалроқ , Италия футбол федерациянинг янги техник директори Паоло Малдини уни мазкур лавозим учун идеал номзод деб ҳисоблаётганди.
Италиялик собиқ футболчининг маоши 1,5 млн евродан ошмайди. Мураббийлик фаолияти давомида Пирло «Ювентус», «Карагюмрюк» ва «Сампдория»да ишлашга улгурган, ҳозирда БААнинг «Дубай Юнайтед» клубини бошқармоқда.

Пирло станет главным тренером сборной Италии (Романо)
Бывший наставник «Ювентуса» Андреа Пирло возглавит сборную Италии. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По данным источника, он достиг соглашения с федерацией футбола страны. В ближайшее время Андреа подпишет контракт до лета 2030 года.
Ранее новый технический директор федерации футбола Италии Паоло Мальдини считал его идеальным кандидатом на эту должность.
Зарплата бывшего итальянского футболиста не превысит 1,5 млн евро. В ходе тренерской карьеры Пирло успел поработать в «Ювентусе», «Карагюмрюке» и «Сампдории», а в настоящее время руководит клубом «Дубай Юнайтед» в ОАЭ.