«Бавария» қанот ҳужумчиси Майкл Олисе Германия чемпионатининг навбатдаги турида «Вердер»га қарши ўйинда иштирок эта олмайди.
Ўтган турда Олисе мавсумдаги бешинчи сариқ карточкасини олди ва шу сабаб дисквалификация қилинди. Натижада у яқинлашиб келаётган баҳсда жамоасига ёрдам бера олмайди.
Бу 24 ёшли франциялик футболчи учун 2024 йил ёзида «Кристал Пэлас»дан «Бавария» сафига ўтгач, Бундеслигадаги илк ўтказиб юбориладиган ўйин бўлади. У бунгача Германия чемпионатида ва бошқа мусобақаларда кетма-кет 55 баҳсда майдонга тушиб, 22 гол ва 36 голли узатмага муаллифлик қилган. Амалдаги «Бавария» таркибида ҳеч бир футболчи бундай кўрсаткичга эга эмас.
Эслатиб ўтамиз, «Вердер» — «Бавария» баҳси бугун, 14 феврал куни бўлиб ўтади. Ўйин Тошкент вақти билан 19:30да старт олади. Айни пайтда «Бавария» турнир жадвалида 1-ўринда бормоқда, «Вердер» эса 16-поғонани эгаллаб турибди.

Олизе впервые пропустит матч Бундеслиги
Крайний нападающий «Баварии» Майкл Олизе не сможет принять участие в ближайшем туре чемпионата Германии против «Вердера».
В прошлом туре Олизе получил свою пятую жёлтую карточку в сезоне и, таким образом, был дисквалифицирован. В результате он не сможет помочь своей команде в предстоящем матче.
Это будет первая пропущенная игра в Бундеслиге для 24-летнего французского футболиста с момента его перехода из «Кристал Пэлас» в «Баварию» летом 2024 года. До этого он выходил на поле в 55 последовательных матчах чемпионата Германии и других соревнованиях, забив 22 гола и сделав 36 голевых передач. Ни один другой игрок в текущем составе «Баварии» не может похвастаться такими показателями.
Напомним, что матч «Вердер» — «Бавария» состоится сегодня, 14 февраля. Начало встречи в 19:30 по ташкентскому времени.