«Очко улашувчи жамоа бўлмаймиз» — «Сабаҳ» кузатув кенгаши аъзоси жамоанинг ЕЧЛдаги имкониятлари ҳақида
26 август, 06:14
«Сабаҳ» кузатув кенгаши аъзоси Игор Пономарёв Озарбайжон клубининг келгуси ўйинлари ҳақида гапирди.
«Сабаҳ» клуби кузатув кенгаши аъзоси Игор Пономарёв Озарбайжон клубининг УЕФА Чемпионлар Лигаси умумий босқичидаги иштироки, имкониятлари ҳақида фикр билдирди.
«Ўйлашимча, «Сабаҳ» Чемпионлар Лигасида очко улашувчи жамоа бўлмайди. Биз ўзимизни «Реал», «Бавария» ва бошқа катта клублар билан таққослай олмаймиз, тўғри. Аммо вазиятга бошқа томондан қарасак, қўлимиздан келганча юқори даражада ўйин кўрсатишга ҳаракат қиламиз», — деди Пономарёв.
Эслатиб ўтамиз, «Сабаҳ» тарихдаги илк бор Чемпионлар Лигаси финал босқичига йўлланмани қўлга киритди — бундай натижага клуб Исроилнинг «Ҳапоэл Беер-Шевая»сини икки ўйин натижасига кўра мағлуб этгач, (1:2; 5:2 қўшим. бўлимлар) эришди.

Член наблюдательного совета «Сабаха» Игорь Пономарёв высказался о предстоящих выступлениях азербайджанского клуба в общем этапе Лиге чемпионов УЕФА. «Сабах» впервые в своей истории вышел в основной турнир Лиги чемпионов — это стало возможным благодаря победе над «Хапоэлем» Беэр‑Шева по сумме двух матчей (1:2; 5:2 д. вр.).
«Я думаю, что «Сабах» в Лиге чемпионов не будет мальчиками для битья. Мы не можем сравнивать себя с «Реалом», «Баварией» и остальными большими клубами. Но со своей стороны мы постараемся бороться на как можно более высоком уровне», — сказал Пономарёв в беседе с корреспондентом «Чемпионата» Егором Кабаком.