Ўз вақтида «Тоттенҳэм» бош мураббийи сифатида фаолият олиб борган Тим Шервуд лондонликларнинг Англия Премер-лигасининг 1-туридаги ўйинини кескин танқид қилди.
Роберто Де Зерби жамоаси сафарда «Брентфорд»га 0:3 ҳисобида йирик ҳисобда имкониятни бой берди.
«Мураббийнинг янги футболчилар билан ишлаш учун вақти етарлича эди, шунингдек, у қутулмоқчи бўлган ўйинчилар ҳам сотиб юборилди. У ўзининг ғайрати ва иштиёқи билан танилган, жамоаси ҳам буни акс эттириши керак эди. Аммо улар ҳеч нарса кўрсата олмади — ўйин ҳақиқатан ҳам даҳшатли бўлди», — деди Шервуд.
Эслатиб ўтамиз, Англия чемпионатининг иккинчи турида «Тоттенҳэм» ўз майдонида «Нюкасл» билан баҳс олиб боради.

Тим Шервуд, в своё время работавший главным тренером «Тоттенхэма», раскритиковал игру «шпор» в первом туре Английской премьер-лиги.
Коллектив Роберто де Дзерби крупно уступил «Брентфорду» в гостевом матче (0:3).
«У тренера было много времени, чтобы поработать с новичками, и игроки, от которых он хотел избавиться, были проданы. Он известен своими страстью и желанием, и его команда должна отражать это, а они ничего подобного не показали – игра была действительно ужасной», - сказал Шервуд.
Во втором туре английского чемпионата лондонская команда встретится с «Ньюкаслом» на домашней арене.