«МЮ» ва «Челси» Адейеми трансфери учун курашмоқда
Дортмунднинг «Боруссия» клубида тўп тепаётган Карим Адейеми ёзги трансфер ойнасида жамоасини ўзгартириши мумкин.
ТEАМtalk тарқатган хабарга кўра, 24 ёшли германиялик футболчи учун асосий даъвогарлар «Манчестер Юнайтед» ҳамда «Челси» ҳисобланади.
Манбада айтилишича, манчестерликлар Чемпионлар лигасидаги иштирок трансфер масаласида муҳим рол ўйнашига умид қилмоқда. Лондон клуби эса аллақачон футболчи вакиллари билан алоқа ўрнатган.
Шунингдек, Адеемининг вазиятини «Ливерпул» ва ПСЖ ҳам кузатиб бормоқда.
Ҳужумчининг Дортмунд клуби билан амалдаги шартномаси 2027 йил ёзига қадар мўлжалланган. Бироқ томонлар янги битим борасида ҳозирча келишувга эриша олмаган.
Қайд этилишича, «Боруссия» футболчини 60–70 миллион евро атрофидаги таклиф эвазига қўйиб юборишга тайёр.

«МЮ» и «Челси» борются за трансфер Адейеми
Карим Адейеми, играющий в клубе «Боруссия» из Дортмунда, может сменить команду в летнее трансферное окно.
Согласно сообщению TEAMtalk, главными претендентами на 24-летнего немецкого футболиста являются «Манчестер Юнайтед» и «Челси».
Источник сообщает, что манкунианцы надеются, что участие в Лиге чемпионов сыграет важную роль в вопросе трансфера. Лондонский клуб уже установил контакт с представителями игрока.
Кроме того, за ситуацией с Адейеми следят «Ливерпуль» и ПСЖ.
Контракт нападающего с клубом из Дортмунда действует до лета 2027 года. Однако пока стороны не смогли достичь соглашения о новом контракте.
Отмечается, что «Боруссия» готова отпустить футболиста за предложение в районе 60–70 миллионов евро.