Яримҳимоячи бу натижага 22 ёш 360 кунлигида эришди.
22 ёшли «Бавария» яримҳимоячиси Жамол Мусиала Бундеслигада тарихий рекорд ўрнатди. Бу ҳақда Opta статистик портали хабар берди.
Германия чемпионати 23-тур доирасидаги «Айнтрахт»га қарши баҳс Мусиала учун ушбу мусобақадаги 100-ғалабага айланди. Яримҳимоячи бу натижага 22 ёш 360 кунлигида эришди.
Беллашув 3:2 ҳисобида «Бавария» фойдасига ҳал бўлди. Ҳарри Кейн дубл муаллифи бўлди, яна бир голни эса Александар Павлович киритди.
Маълумот ўрнида, Мусиала фаолияти бошидан бери фақат «Бавария» сафида ўйнаб келмоқда. Ушбу мавсумда яримҳимоячи Бундеслигада 6 та ўйинда иштирок этиб, 2 та ассист қайд этди.

22-летний полузащитник «Баварии» Джамал Мусиала установил исторический рекорд в Бундеслиге. Об этом сообщил статистический портал Opta.
Матч 23-го тура чемпионата Германии против «Айнтрахта» стал для Мусиалы сотой победой в этом соревновании. Полузащитник достиг этого результата в возрасте 22 лет и 360 дней.
Встреча завершилась со счётом 3:2 в пользу «Баварии» решением. Харри Кейн оформил дубль, а ещё один гол забил Александр Павлович.
Стоит отметить, что с начала своей карьеры Мусиала выступает только за «Баварию». В этом сезоне полузащитник принял участие в 6 матчах Бундеслиги, отметившись 2 ассистами.