Мадриднинг «Реал» клубини бошқариши кутилаётган Жозе Моуринио яримҳимоячи Эдуардо Камавингага ўринбосар топди.
Сўнгги кунларда тарқалган хабарларга кўра, португалиялик мутахассис франциялик футболчини ўз лойиҳасида кўрмаяпти.
Журналист Латиго Серрано маълумотига кўра, Моуринионинг асосий номзоди — «Вулверҳэмптон» футболчиси Жоао Гомес.
Бразилиялик яримҳимоячига аввалроқ «Атлетико», «Манчестер Юнайтед», «Челси» ва «Ливерпул» клублари ҳам қизиқиш билдиргани айтилганди.
Тransfermarkt портали 25 ёшли футболчини 35 миллион еврога баҳоламоқда.
Жоао Гомес ушбу мавсум «бўрилар» сафида 41 та баҳсда майдонга тушиб, 1 та гол ва 3 та ассист қайд этди.

Ожидается, что Жозе Моуриньо возглавит мадридский «Реал» и нашел замену полузащитнику Эдуардо Камавинга.
Согласно сообщениям последних дней, португальский специалист не видит французского футболиста в своем проекте.
По данным журналиста Латигo Серрано, главным кандидатом Моуриньо является игрок «Вулверхэмптона» Жоао Гомес.
Ранее сообщалось, что интерес к бразильскому полузащитнику проявляют также «Атлетико», «Манчестер Юнайтед», «Челси» и «Ливерпуль».
Портал Transfermarkt оценивает 25-летнего футболиста в 35 миллионов евро.
В этом сезоне Жоао Гомес сыграл за «волков» в 41 матче, забив 1 гол и сделав 3 результативные передачи.