Мадриднинг «Атлетико» клуби ҳимоячиси Науэль Молина фаолиятини «Рома»да давом эттиради. Бу ҳақда журналист Маттео Моретто хабар берди.
Манбага кўра, аргентиналик 28 ёшли футболчи Рим клуби билан шахсий шартнома шартларини келишиб олган. Томонлар ўртасидаги келишув тўрт йилга мўлжалланган.
Трансфер бўйича расмий эълон яқин вақт ичида амалга оширилиши мумкин. Аввалроқ матбуотда «Рома» Молинанинг трансфери учун «Атлетико»га тахминан 18 миллион евро тўлаши ҳақида маълумотлар тарқалган эди.
Молина «матрасчилар» сафида 2022 йил ёзидан буён ҳаракат қилиб келмоқда. Унгача аргентиналик ҳимоячи Италия чемпионатида тажриба орттирган — Молина икки мавсум давомида «Удинезе» шарафини ҳимоя қилган.

Защитник мадридского клуба "Атлетико" Науэль Молина продолжит свою карьеру в "Роме". Об этом сообщил журналист Маттео Моретто.
По информации источника, 28-летний аргентинский футболист согласовал условия личного контракта с римским клубом. Соглашение между сторонами рассчитано на четыре года.
Официальное объявление о трансфере может быть сделано в ближайшее время. Ранее в прессе сообщалось, что "Рома" заплатит около 18 миллионов евро "Атлетико" за трансфер Молины.
Молина выступает за "матрасников" с лета 2022 года. До этого аргентинский защитник набирался опыта в чемпионате Италии — Молина два сезона защищал цвета "Удинезе".