«Милан» ва «Лейпциг» Нкунку трансфери бўйича келишувга эришди
«Милан» ҳужумчиси Кристофер Нкунку «Лейпциг»га қайтади. Флориан Плеттенберг хабарига кўра, клублар 28 ёшли франциялик футболчини сотиб олиш ҳуқуқи билан ижарага бериш борасида оғзаки келишувга эришган.
Томонлар трансферни яқин 2–3 кун ичида расман якунлашни режалаштирмоқда. Аввалроқ футболчини ижара муддати якунида 35 миллион еврога сотиб олиш ҳуқуқи кўзда тутилаётгани ҳақида хабар берилганди.
Маълумот учун, Нкунку 2019–2023 йилларда «Лейпциг» сафида тўп тепган. Кейинчалик «Челси»га ўтган ҳужумчи 2025 йил августида 37 миллион евро эвазига «Милан» футболчисига айланган.
Франциялик футболчи ўтган мавсум А Серияда 32 та учрашувда майдонга тушиб, 7 та гол урган ва 3 та голли узатмани амалга оширган. Унинг голларидан 5 таси пеналтидан киритилган.
Эслатиб ўтамиз, Нкунку «Лейпциг» сафида 2019–2023 йилларда 172 та учрашувда 70 та гол ва 56 та голли узатмага муаллифлик қилган.

Нападающий «Милана» Кристофер Нкунку возвращается в «Лейпциг». По информации Флориана Плеттенберга, клубы достигли устного соглашения по аренде 28-летнего французского футболиста с правом выкупа.
Стороны планируют официально завершить трансфер в ближайшие 2–3 дня. Ранее сообщалось, что по окончании аренды предусмотрено право выкупа игрока за 35 миллионов евро.
Для справки, Нкунку выступал за «Лейпциг» в период с 2019 по 2023 годы. Позже форвард перешел в «Челси», а в августе 2025 года стал игроком «Милана» за 37 миллионов евро.
Французский футболист в прошлом сезоне в Серии А провел 32 матча, забил 7 голов и сделал 3 голевые передачи. Из его голов 5 были забиты с пенальти.
Напомним, что в составе «Лейпцига» за период с 2019 по 2023 годы Нкунку провел 172 матча, отметившись 70 голами и 56 голевыми передачами.