«Милан» Аллегри билан масалани уч кун ичида ҳал қилиши керак
«Милан» клубида собиқ бош мураббий Массимилиано Аллегри билан боғлиқ вазият мураккаблашмоқда. PianetaMilan.it хабарига кўра, клубда мутахассис билан молиявий масалаларни тинч йўл билан ҳал қилиш учун яна уч кун вақт бор.
Қайд этилишича, 16 июн — муҳим сана ҳисобланади. Айнан шу куни «Милан» келаси мавсум А Серияда иштирок этишини расман тасдиқлаши керак.
Агар шу муддатгача томонлар ўзаро келишувга эриша олмаса, масала суд жараёнига ўтиши мумкин. Бундай ҳолатда «россонери» қўшимча молиявий харажатларга дуч келиш эҳтимоли мавжуд.
Эслатиб ўтамиз, Массимилиано Аллегри «Милан» бош мураббийи этиб бир йил аввал тайинланган эди. Бироқ жамоа мавсум якунида кутилган натижаларни қайд эта олмади ва мутахассис ўз лавозимини тарк этди.
Ҳозирча клуб ҳам, мураббий томони ҳам вазият юзасидан расмий баёнот бермаган.
Шу билан бирга, Италия матбуоти томонлар ўртасидаги музокаралар давом этаётгани ва келишувга эришиш имконияти сақланиб қолаётганини таъкидламоқда.

Ситуация в клубе «Милан» с бывшим главным тренером Массимилиано Аллегри становится всё более сложной. По сообщению PianetaMilan.it, у клуба осталось три дня, чтобы мирно урегулировать финансовые вопросы со специалистом.
Отмечается, что 16 июня является ключевой датой. Именно в этот день «Милан» должен официально подтвердить своё участие в следующем сезоне Серии А.
Если до этого срока стороны не смогут прийти к соглашению, вопрос может перейти в судебное разбирательство. В таком случае «россонери» могут столкнуться с дополнительными финансовыми расходами.
Напомним, что Массимилиано Аллегри был назначен главным тренером «Милана» год назад. Однако по итогам сезона команда не смогла достичь ожидаемых результатов, и специалист покинул свою должность.
Пока что ни клуб, ни сторона тренера не дали официальных заявлений по поводу ситуации.
Тем временем, итальянская пресса подчёркивает, что переговоры между сторонами продолжаются, и возможность достижения соглашения сохраняется.