Мареска Рейндерс ҳақида: «Кетишга қарор қилган футболчини фикридан қайтариш осон эмас»
«Манчестер Сити» клуби бош мураббийи Энцо Мареска нидерландиялик яримҳимоячи Тижжани Рейндерснинг клубдан кетиши мумкинлиги ҳақида гапирди.
Аввалроқ футболчи Саудия Арабистонининг «Ал Қодисия» клуби сафига қўшилишга яқин эканлиги ҳақида хабарлар тарқалганди.
«Кетишга қарор қилган футболчини жамоада олиб қолиш осон эмас. Тижжанининг вазияти Траффорд ва баъзи бошқа футболчиларникига ўхшаш. Ўйлашимча, агар клуб, футболчи ва мураббий ўйинчининг кетиши энг тўғри йўл деб ҳисобласа, демак шундай бўлиши керак», — деди Мареска матбуот анжуманида.
Эслатиб ўтамиз, ўтган мавсум Рейндерс барча мусобақаларни инобатга олганда 47 та ўйинда майдонга тушиб, 7 та гол урди ва 8 та голли узатма етказиб берди.

Мареска — о Рейндерсе: «Непросто убедить игроков остаться, когда они уже настроены на уход»
Главный тренер «Манчестер Сити» Энцо Мареска высказался о возможном уходе полузащитника Тиджани Рейндерса.
Ранее появилась информация о том, что нидерландский хавбек близок к трансферу в саудовскую «Аль-Кадисию».
«Непросто убедить игроков остаться, когда они уже настроены на уход. Ситуация с Тиджани похожа на ту, что была с Траффордом и некоторыми другими игроками. Я думаю, что если клуб, игрок и тренер считают, что лучшим решением будет уход, значит, так и должно быть», — сказал Мареска на пресс-конференции.
В прошлом сезоне Рейндерс принял участие в 47 встречах с учетом всех соревнований, забил семь голов и записал на свой счет восемь результативных передач.