Лемпард «Челси»га қайтиш ҳақидаги миш-мишларга жавоб берди
«Ковентри Сити» бош мураббийи Френк Лемпард «Челси»даги мураббийлик ўрни билан боғлиқ гап-сўзларга изоҳ берди. Эслатиб ўтамиз, лондонликлар Лиам Росениорни истеъфога чиқаргач, Лемпард номи асосий номзодлар қаторида тилга олинаётганди.
47 ёшли мутахассис бу борадаги саволларга жавобан ҳозирги жамоасига содиқ эканини таъкидлади.
«Мен Лиам ва «Челси» ҳақида гапиришни истамайман. Бу ҳолатларни яхши тушунаман ва бош мураббийлар ҳақида шошма-шошарлик билан фикр билдириш тўғри эмас. Мен ҳозир «Ковентри» мураббийиман, жамоа билан чемпионликни қўлга киритдик ва Премер-лигага чиқдик — айни дамда фақат шу ҳақида ўйлаяпман», — деди Лемпард.
Шунингдек, у «Челси» учун қийин давр бўлаётганини ҳам тан олди, бироқ бу клубнинг ички масаласи эканини қайд этди.
«Бу футбол, қийин даврлар бўлиб туради. Аммо бу «Челси»нинг ички иши. Ҳозир менинг ишим — «Ковентри», — дея қўшимча қилди мутахассис.
Маълумот учун, Лемпард «Ковентри» билан Чемпионшипда ғолиб чиқиб, жамоани 25 йиллик танаффусдан сўнг яна Премер-лигага олиб чиқди. Унинг клуб билан шартномаси 2027 йилгача амал қилади.

Главный тренер «Ковентри Сити» Фрэнк Лэмпард прокомментировал слухи, связанные с тренерской позицией в «Челси». Напомним, что после увольнения Лиама Розениора имя Лэмпарда упоминалось среди основных кандидатов на этот пост.
47-летний специалист в ответ на вопросы подчеркнул свою преданность нынешней команде.
«Я не хочу говорить о Лиаме и «Челси». Я хорошо понимаю эти ситуации и считаю, что не стоит спешить с выводами о главных тренерах. Сейчас я тренер «Ковентри», мы выиграли чемпионат и вышли в Премьер-лигу — в данный момент я думаю только об этом», — сказал Лэмпард.
Также он признал, что для «Челси» наступили трудные времена, однако отметил, что это внутреннее дело клуба.
«Это футбол, трудные времена случаются. Но это внутренний вопрос «Челси». Сейчас моя задача — «Ковентри», — добавил специалист.
Для информации: Лэмпард привёл «Ковентри» к победе в Чемпионшипе и вывел команду в Премьер-лигу после 25-летнего перерыва. Его контракт с клубом действует до 2027 года.