«Ковентри» Опенда трансферини кўзламоқда
Чемпионшип якунларига кўра АПЛга йўл олган «Ковентри» ёзги трансфер ойнасида таркибини кучайтиришни режаламоқда.
La Gazzetta dello Sport хабарига кўра, Френк Лемпард бошқарувидаги клуб «Ювентус»да ижара асосида тўп тепаётган Белгия миллий жамоаси ҳужумчиси Лоа Опендага қизиқиш билдирмоқда.
Қайд этилишича, «Ковентри» вакиллари аллақачон футболчи билан боғланиб, унинг Туриндаги вазиятини ўрганишга киришган. Инглиз клуби футболчини ижарага олиш ва кейинчалик сотиб олиш опцияси ёки мажбурий шарти билан келишув тузиши мумкин.
Манбага кўра, Лемпард Опенданинг ўйинини юқори баҳолайди ва уни жамоага олиб келишни истамоқда.
Маълумот учун, 26 ёшли ҳужумчи ушбу мавсумда «Ювентус» сафида барча турнирларда 34 та баҳсда майдонга тушиб, 2 та гол урган. Турин клуби уни ўтган ёзда «РБ Лейпциг»дан 42,75 миллион еврога сотиб олиш мажбурияти билан ижарага олган эди.

«Ковентри», добившийся выхода в АПЛ по итогам чемпионшипа, планирует усилить состав в летнее трансферное окно.
По данным La Gazzetta dello Sport, клуб под руководством Фрэнка Лэмпарда проявляет интерес к нападающему сборной Бельгии Лоа Опенде, который выступает на правах аренды за «Ювентус».
Сообщается, что представители «Ковентри» уже связались с игроком и начали изучать его положение в Турине. Английский клуб может заключить соглашение об аренде с возможностью или обязательством последующего выкупа.
Источник утверждает, что Лэмпард высоко оценивает игру Опенды и хочет усилить им команду.
Напомним, 26-летний нападающий в текущем сезоне провел за «Ювентус» 34 матча во всех турнирах, забив 2 гола. Туринский клуб арендовал его прошлым летом у «РБ Лейпциг» с обязательством выкупа за 42,75 миллиона евро.