Конте «Наполи»ни тарк этишга яқин
«Наполи» бош мураббийи Антонио Конте яқин кунларда клуб президенти Аурелио Де Лаурентис билан учрашади. Бу ҳақда Il Mattino хабар берди.
Манбага кўра, мутахассис спорт масалаларида тўлиқ ишонч берилмаса, мавсум якунида жамоани тарк этишга тайёр. Шу билан бирга, у Неаполда қолишни истайди, бироқ муросага боришни режалаштирмаяпти.
Қайд этилишича, клуб раҳбарияти таркибни жиддий янгилашни кўзламоқда. Бундан ташқари, Де Лаурентис жамоа мавсум якунида Чемпионлар лигасига йўл олиб, гуруҳ босқичидан чиқишини кутмоқда.
Маълумот учун, Конте 2024 йилдан буён «Наполи»ни бошқариб келмоқда. Айни пайтда жамоа А Cерияда 70 очко билан 2-ўринда бормоқда. Унинг ортидан «Милан» (67), «Ювентус» (65) ва «Рома» (64) жой олган.

Главный тренер «Наполи» Антонио Конте в ближайшие дни встретится с президентом клуба Аурелио Де Лаурентисом. Об этом сообщил Il Mattino.
По данным источника, если специалист не получит полного доверия в спортивных вопросах, он готов покинуть команду по окончании сезона. При этом он хочет остаться в Неаполе, но не планирует идти на компромиссы.
Отмечается, что руководство клуба планирует серьёзное обновление состава. Кроме того, Де Лаурентис ожидает, что команда пробьётся в Лигу чемпионов и выйдет из группы к концу сезона.
Для справки: Конте возглавляет «Наполи» с 2024 года. В настоящее время команда занимает 2-е место в Серии А с 70 очками. За ней следуют «Милан» (67), «Ювентус» (65) и «Рома» (64).