Мутахассисга жамоа тизимини тубдан ислоҳ қилиш имконияти берилиши кутилмоқда.
Керри Ҳау, Патрик Бергер ва Флориан Плеттенберг хабарига кўра, Германия футбол иттифоқи мутахассисга миллий жамоа фаолиятини тубдан қайта қуриш, иш тизимини ўзгартириш ҳамда ўз мураббийлар штабини шакллантириш ҳуқуқини тақдим этишга тайёр.
Маълумотларга қараганда, Клопп билан бирга унинг кўп йиллик ёрдамчиси Петер Кравитс ҳам иш бошлайди. Шунингдек, Пеп Лейндерс ва Жолт Лев ҳам мураббийлар штабидан жой олиши мумкин бўлган номзодлар сифатида кўрилмоқда.
Айни пайтда миллий жамоа спорт директори Руди Фёллернинг келажаги бўйича якуний қарор қабул қилинмаган. Бироқ Германия футбол иттифоқида Фёллер ва Клопп тандеми камида Евро-2028 мусобақасигача самарали фаолият юрита олади, деган ишонч бор.
Эслатиб ўтамиз, Германия миллий жамоаси ЖЧ-2026да 1/16 финал босқичида Парагвайга имкониятни бой бериб, турнирни муддатидан олдин тарк этганди.
Маълумот учун, Клопп бошқаруви остида Германия футболида ўйин услуби, миллий жамоа тизими ҳамда ёш футболчиларни ривожлантириш бўйича кенг кўламли ислоҳотлар амалга оширилиши режалаштирилмоқда.

Если Юрген Клопп будет назначен главным тренером сборной Германии, ему будут предоставлены широкие полномочия.
По словам Керри Хау, Патрика Бергера и Флориана Плеттенберга, Немецкий футбольный союз готов предоставить специалисту право на полное реформирование деятельности национальной команды, изменение системы работы и формирование собственного тренерского штаба.
Согласно данным, с Клоппом начнет работать его многолетний помощник Петер Кравиц. Также Пеп Лейндрес и Жолт Лев рассматриваются в качестве кандидатов на попадание в тренерский штаб.
На данный момент окончательное решение по будущему спортивного директора сборной Руди Фёллера не принято. Однако в Немецком футбольном союзе уверены, что тандем Фёллер и Клопп сможет эффективно работать, как минимум, до чемпионата Европы 2028 года.
Напомним, что сборная Германии на ЧМ-2026 выбыла на стадии 1/16 финала, уступив Парагваю и досрочно покинув турнир.
Для информации, в управлении Клоппа планируется осуществление широкомасштабных реформ в немецком футболе, касающихся стиля игры, системы национальной команды и развития молодых футболистов.