Бу ҳақда BILD нашри хабар берди.
Мюнхеннинг «Бавария» клуби раҳбарияти Юрген Клоппнинг Германия миллий жамоаси бош мураббийлигига номзодини тўлиқ қўллаб-қувватлайди.
Ўтмишда «Бавария» ва Клопп ўртасидаги муносабатлар анча таранг бўлганига қарамай, ҳозир клубдагилар Германия миллий жамоаси учун айнан Юрген сингари мутахассис керак, деб ҳисоблашмоқда. Охирги бир неча йилларда Клопп ва «Бавария» ўртасидаги муносабатлар нисбатан стабиллашган. Мамлакатнинг амалдаги чемпиони раҳбарияти «Боруссия» ва «Ливерпул» клублари собиқ устози немисларни яна оёққа турғиза олишига ишонади.
Эслатиб ўтамиз, Германия миллий жамоаси ЖЧ-2026 1/16 финалида Парагвайга имкониятни бой бериб, мусобақадаги иштирокини якунлади. Бунинг натижасида Юлиан Нагелсманн жамоа бош мураббийлигидан кетди.

Известна реакция «Баварии» на возможное назначение Клоппа в сборную Германии
Руководство мюнхенской команды полностью поддерживает назначение специалиста на пост главного тренера сборной Германии.
Руководство мюнхенской «Баварии» полностью поддерживает назначение Юргена Клоппа на пост главного тренера сборной Германии. Об этом сообщает BILD.
Несмотря на то, что в прошлом у «Баварии» были непростые отношения с Клоппом, сейчас в клубе считают, что сборной Германии нужен именно этот специалист. За последние несколько лет Клопп и «Бавария» стали ближе друг к другу. Руководство действующего чемпиона страны не сомневается, что экс-рулевой «Боруссии» и «Ливерпуля» — самый подходящий тренер для нынешней немецкой команды.
Напомним, сборная Германии провалилась на чемпионате мира – 2026, вылетев на стадии 1/16 финала. После этого Юлиан Нагельсманн покинул пост главного тренера команды.