Юрген Клопп Германия миллий жамоаси бош мураббийи лавозимини эгаллаши эҳтимоли ҳақида гапиради.
Аввалроқ Германия футбол иттифоқи (DFB) ЖЧ-2026да 1/16 финал босқичидаёқ мусобақани тарк этган жамоа бош мураббийи Юлиан Нагелсманн билан тузилган шартнома бекор қилинганини маълум қилганди. Шунингдек, DFB расман Клопп билан музокараларни бошлашини эълон қилди. Мутахассис эса бу лавозимни эгаллашга тайёр эканини билдирди.
«Ливерпул»нинг собиқ бош мураббийи ҳозирда Red Bull компаниясининг футбол йўналиши раҳбари сифатида фаолият юритмоқда.
Музокаралар ҳақида
«Ҳа, музокаралар бўлаётганини тасдиқлайман. Ҳаммаси жуда тез содир бўлди. Юлиан истеъфога чиқди. Германия футбол иттифоқи янги бош мураббий изламоқда ва улар мен билан музокара ўтказяпти».
Олдинда қилиниши керак бўлган ишлар ҳақида
«Бунинг учун вақт керак. Red Bull билан амалдаги шартномам бор. Музокараларга қизиқиш билдираётганимни айтганман. Улар жиддий ва мазмунли бўлади, чунки гап фақат Юлиан Нагелсманннинг ўрнини тўлдириш ҳақида эмас.
Шунингдек, иш берувчим Оливер Минцлафф билан ҳам суҳбатлашишим керак. Биз аллақачон айрим масалаларни муҳокама қилдик. Менимча, у бунга тўсқинлик қилмайди. Бу ерда 19 ойдан бери ишлаяпман ва бу давр жуда сермазмун ўтди».
Кайфияти ҳақида
«Тайёрман. Музокаралар бошланиши билан инсон янада тезроқ фикрлай бошлайди. Вазиятни тубдан ўзгартиришимиз керак», — деди Клопп MagentaTV телеканалига берган интервюсида.

«Мы должны радикально изменить ситуацию» — Клопп подтвердил свою близость к назначению главным тренером сборной Германии
4 июля, 01:10
Переговоры продолжаются.
Юрген Клопп говорит о возможности занять пост главного тренера сборной Германии.
Ранее Немецкий футбольный союз (DFB) объявил, что контракт с главным тренером сборной Юлианом Нагельсманном, который выбыл на стадии 1/16 финала ЧМ-2026, был расторгнут. Также DFB официально объявил о начале переговоров с Клоппом. Специалист заявил, что готов занять этот пост.
Бывший главный тренер «Ливерпуля» в настоящее время работает в компании Red Bull, возглавляя футбольное направление.
О переговорах
«Да, я подтверждаю, что переговоры проходят. Все произошло очень быстро. Юлиан подал в отставку. Немецкий футбольный союз ищет нового главного тренера, и они ведут переговоры со мной».
О предстоящих задачах
«Для этого нужно время. У меня есть действующий контракт с Red Bull. Я выразил заинтересованность в переговорах. Они будут серьезными и содержательными, потому что речь идет не только о замене Юлиана Нагельсманна.
Мне также нужно поговорить с моим работодателем Оливером Минцлаффом. Мы уже обсудили некоторые вопросы. Думаю, он не будет мешать. Я работаю здесь 19 месяцев, и это было очень плодотворное время».
О настроении
«Я готов. С началом переговоров человек начинает мыслить быстрее. Мы должны радикально изменить ситуацию», — сказал Клопп в интервью телеканалу MagentaTV.