Англия миллий жамоаси собиқ ҳимоячиси Жейми Каррагер «Арсенал» Майлс Люис-Скелли билан хайрлашмаслиги керак, деб ҳисоблайди.
19 ёшли футболчи чап қанот ҳимоячиси ва яримҳимоячи сифатида ўйнай олади. Аввалроқ у «Арсенал»ни тарк этиши мумкинлиги ҳақида хабарлар пайдо бўлганди.
«Мен «Арсенал» у билан хайрлашиш ҳақида ҳатто ўйлаб кўришига ҳам ишонмайман. Унинг салоҳияти ниҳоятда юқори — унинг шу ёшида нималарга эришганига қарашнинг ўзи кифоя. Фақат чинакамига алоҳида иқтидор эгаси бўлган футболчигина бундай ёшда шу даражада ўйнай олади», — деди Каррагер Тhe Overlap подкастида.
Маълумот учун, Люис-Скеллининг «Арсенал» билан шартномаси 2030 йилгача амал қилади. Тransfermarkt унинг бозор қийматини 45 миллион еврога баҳоламоқда.

Бывший защитник национальной сборной Англии Джейми Каррагер считает, что «Арсеналу» не следует расставаться с Майлзом Льюис-Скеллини.
19-летний футболист может играть как левый защитник и полузащитник. Ранее появлялись сообщения о том, что он может покинуть «Арсенал».
«Я даже не верю, что «Арсенал» подумает о том, чтобы с ним расстаться. Его потенциал невероятно высок — достаточно только взглянуть на то, чего он достиг в этом возрасте. Лишь действительно выдающийся талант может играть на таком уровне в его годы», — сказал Каррагер в подкасте The Overlap.
Для справки, контракт Льюиса-Скеллини с «Арсеналом» действует до 2030 года. Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 45 миллионов евро.