Нидерландия футбол федерациясига ҳеч қандай маблағ тўланмайди - ЎФА
Ўзбекистон миллий жамоаси 8 июн куни АҚШнинг Ню-Йорк шаҳрида Нидерландияга қарши ўртоқлик учрашувида майдонга тушади.
Ижтимоий тармоқларда ушбу беллашув учун Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан Нидерландия миллий жамоасига 300 минг доллар миқдорида маблағ тўланиши ҳақида асоссиз хабарлар тарқалганди. ЎФА ушбу хабарлар юзасидан расмий маълумот берди.
«Ўзбекистон футбол ассоциацияси ушбу маълумотлар ҳақиқатга тўғри келмаслигини маълум қилади. Мазкур ўртоқлик учрашуви учун Нидерландия футбол федерациясига ҳеч қандай маблағ тўланмайди.
Учрашувни ташкил этиш билан боғлиқ стадион ижараси, хавфсизлик, трансляция ҳамда бошқа ташкилий харажатлар эса томонлар ўртасидаги келишувга мувофиқ тенг тақсимланади. Шунингдек, Ўзбекистон футбол ассоциацияси халқаро ўртоқлик ўйинларини ташкил этишда ўзаро манфаатли ҳамкорлик ва амалдаги халқаро тартиблар асосида иш олиб боради.
Шу муносабат билан мухлислар, оммавий ахборот воситалари ҳамда жамоатчилик вакилларидан ёлғон ахборотларга ишонмасликларини сўраймиз», — дейилади ЎФА хабарида.

Национальная команда Узбекистана 8 июня в Нью-Йорке, США, выйдет на поле в товарищеском матче против Нидерландов.
В социальных сетях распространились необоснованные сообщения о том, что для этого матча Узбекская футбольная ассоциация выплатит национальной сборной Нидерландов 300 тысяч долларов. УФА предоставила официальную информацию по этому поводу.
«Узбекская футбольная ассоциация заявляет, что эти сведения не соответствуют действительности. За этот товарищеский матч футбольной федерации Нидерландов не будет выплачено никаких средств.
Аренда стадиона, безопасность, трансляция и другие организационные расходы, связанные с проведением матча, будут распределены поровну в соответствии с соглашением между сторонами. Также Узбекская футбольная ассоциация в организации международных товарищеских игр руководствуется взаимовыгодным сотрудничеством и действующими международными нормами.
В этой связи просим болельщиков, представителей средств массовой информации и общественности не доверять ложной информации», — говорится в сообщении УФА.