«Астон Вилла» мураббийи Европа лигаси яримфинал жавоб баҳси олдидан жамоа руҳиятига баҳо берди.
«Астон Вилла» бош мураббийи Унаи Эмери Европа лигаси яримфиналида «Ноттингҳэм Форест»га қарши жавоб баҳси олдидан фикр билдирди.
«Бизда ҳозир ёки келажак учун янги мақсадлар қўйиш имконияти бор. Бугун биз ёки бошқалар учун сўнгги имконият деб ўйламайман. Футболчилар жараёндан завқланмоқда. Улар футболнинг қийинчиликларини тушунади, аммо сўнгги уч йил ичида «Астон Вилла»да бошдан кечираётган давримиз билан фахрланишимиз мумкин. Албатта, биз ҳануз жуда талабчанмиз ва ҳар бир ишда изчил ҳаракат қиламиз. Бу натижа бизнинг фикрлашимизни ёки ривожланиш жараёнимизни ўзгартирмайди», — деди Эмери матбуот анжуманида.
Маълумот учун, яримфиналнинг илк баҳсида «Ноттингҳэм Форест» 1:0 ҳисобида ғалаба қозонганди. Жавоб ўйини 7 май куни бўлиб ўтади.

Эмери: «Это не наш последний шанс»
Главный тренер «Астон Виллы» Унаи Эмери высказался перед ответным матчем полуфинала Лиги Европы против «Ноттингем Форест».
«У нас есть возможность ставить новые цели на настоящее или будущее. Я не думаю, что сегодня это последний шанс для нас или для других. Игроки наслаждаются процессом. Они понимают сложности футбола, но мы можем гордиться периодом, который переживаем в «Астон Вилле» за последние три года. Конечно, мы все еще очень требовательны и работаем последовательно в каждом деле. Этот результат не изменит наше мышление или процесс развития», — сказал Эмери на пресс-конференции.
Для информации, в первом полуфинальном матче «Ноттингем Форест» одержал победу со счетом 1:0. Ответная игра состоится 7 мая.