Франция миллий жамоаси собиқ бош мураббийи Дидие Дешам фаолиятини Саудия Арабистонида давом эттириши мумкин. Бу ҳақда журналист Фабрис Ҳокинс хабар берди.
57 ёшли мутахассисни «Ал Аҳли» бош мураббийлигига тайинлаш имконияти кўриб чиқилмоқда. Жидда клуби «Нюкасл»га кетган Маттиас Яйсслега ўринбосар изламоқда ва Дешамни таклиф қилиш устида ишламоқда. Бироқ таниқли франциялик мутахассиснинг бу таклифга рози бўлиши эҳтимоли паст.
Маълумот ўрнида, Дидие 2012 йилдан шу йилга қадар Франция миллий жамоасини бошқарди. Якунланган жаҳон чемпионатида «уч ранглилар» яримфиналгача етиб борди ва унда Испанияга мағлуб бўлди. 3-ўрин учун баҳсда эса Англияга ютқазди.

Дешам может продолжить карьеру в Саудовской Аравии
Бывший главный тренер сборной Франции Дидье Дешам может продолжить свою карьеру в Саудовской Аравии. Об этом сообщил журналист Фабрис Хокинс.
57-летнего специалиста рассматривают на пост главного тренера «Аль-Ахли». Клуб из Джидды ищет замену Маттиасу Яйсслу, который ушёл в «Ньюкасл», и ведёт работу по приглашению Дешама. Однако вероятность того, что известный французский специалист примет это предложение, невелика.
Напомним, Дидье руководил сборной Франции с 2012 года до этого года. На завершившемся чемпионате мира «трёхцветные» дошли до полуфинала, где уступили Испании. В матче за 3-е место они проиграли Англии.