Буадди «Манчестер Сити» билан шахсий шартнома бўйича келишиб олди
«Манчестер Сити» клуби «Лилл» яримҳимоячиси Айюб Буаддини ўз сафига қўшиб олишга яқин. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, «шаҳарликлар» марокашлик 18 ёшли футболчи билан шахсий шартнома шартларини келишиб олган. Энди клублар трансфернинг якуний шартлари бўйича музокара олиб бормоқда. Томонлар ўртасидаги келишув якуний босқичга яқинлашгани айтилмоқда.
Қайд этилишича, Буадди инглиз клуби билан 2031 йилнинг ёзига қадар битим имзолайди.
Маълумот ўрнида, Аюб «Лилл» асосий жамоаси сафида 96 та учрашувда майдонга тушиб, 4 та ассист амалга оширган. 2026 йилги жаҳон чемпионатида эса яримҳимоячи Марокаш миллий жамоаси сафида 5 та ўйинда иштирок этди ва уларнинг барчасини асосий таркибда бошлади.

Буадди договорился с «Манчестер Сити» о личном контракте
Клуб «Манчестер Сити» близок к подписанию полузащитника «Лилля» Айюба Буадди. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По информации источника, «горожане» договорились об условиях личного контракта с 18-летним марокканским футболистом. Теперь клубы ведут переговоры о конечных условиях трансфера. Сообщается, что соглашение сторон вышло на финальную стадию.
Отмечается, что Буадди подпишет контракт с английским клубом до лета 2031 года.
Для справки, Аюб вышел на поле в составе основной команды «Лилля» в 96 матчах, сделав 4 голевые передачи. На чемпионате мира 2026 года полузащитник сыграл 5 матчей в составе национальной сборной Марокко, каждый из которых начал в стартовом составе.