Беллингҳэм ЖЧ-2026дан чиқиб кетгач, Англия мухлисларидан узр сўради
Англия миллий жамоаси яримҳимоячиси Жуд Беллингҳэм ЖЧ-2026 яримфиналида Аргентинадан учралган мағлубиятдан (1:2) сўнг мухлисларга мурожаат қилди.
«Барчамиз жуда хафамиз. Мен Англия ниҳоят Жаҳон чемпионатида ғалаба қозонадиган жамоанинг бир қисми бўлишни жуда хоҳлардим. Бу ерда туриб, мухлисларга улар узоқ йиллардан бери эшитиб келаётган гапларни яна такрорлаш жуда оғир. Бизни кечиринг», — деди Беллингҳэм.
Англия яримфиналда 55-дақиқагача олдинда бораётганига қарамай, Аргентина учрашувнинг сўнгги дақиқаларида иккита гол уриб, финал йўлланмасини қўлга киритди.
Эслатиб ўтамиз, Англия миллий жамоаси 19 июл куни ЖЧ-2026нинг учинчи ўрни учун кечадиган баҳсда Францияга қарши майдонга тушади. Шу куни бўлиб ўтадиган финалда эса Аргентина ва Испания жаҳон чемпионлиги учун кураш олиб боради.

Беллингем извинился перед болельщиками Англии, покинувшими ЧМ-2026
Полузащитник сборной Англии Джуд Беллингем обратился к болельщикам после поражения от Аргентины (1:2) в полуфинале ЧМ-2026.
«Все мы очень расстроены. Я очень хотел быть частью команды, которая наконец-то победит на Чемпионате мира. Стоять здесь и снова повторять болельщикам то, что они слышат много лет, очень тяжело. Простите нас», — сказал Беллингем.
Несмотря на то, что Англия вела в полуфинале до 55-й минуты, Аргентина забила два гола в последние минуты матча и завоевала путевку в финал.
Напомним, что 19 июля сборная Англии встретится с Францией в матче за третье место на ЧМ-2026. В тот же день в финале Аргентина и Испания будут бороться за звание чемпиона мира.