«Барселона» Дортмунднинг «Боруссия» клуби ҳужумчиси Серу Гирассига қизиқиш билдирган. Бу ҳақда Bild хабар берди.
«Кўк-анорранглилар» спорт директори Деку яқинда Гвинея миллий жамоасининг 30 ёшли футболчиси бўйича сўров юборган. Бироқ эҳтимолий трансфер Гирассининг маоши сабаб амалга ошмаган.
Ҳужумчи йилига тахминан 10 миллион евро маош олади, бу сумма «Барселона»нинг маош фонди учун ҳаддан ташқари юқори ҳисобланади.
Айни пайтда футболчининг шартномасидаги товон пули эса тахминан 50 миллион еврони ташкил қилади. Аввалроқ «Интер» Лаутарони «Барселона»га сотиш ниятида эмаслиги маълум қилинганди.

«Барселона» проявила интерес к нападающему дортмундской «Боруссии» Серу Гирасси. Об этом сообщил Bild.
Спортивный директор «сине-гранатовых» Деку недавно сделал запрос по 30-летнему игроку сборной Гвинеи. Однако потенциальный трансфер не состоялся из-за зарплаты Гирасси.
Нападающий зарабатывает около 10 миллионов евро в год, что является слишком высокой суммой для зарплатного фонда «Барселоны».
В настоящее время сумма отступных в контракте игрока составляет около 50 миллионов евро. Ранее было сообщено, что «Интер» не намерен продавать Лаутаро в «Барселону» согласно информации.