«Ривер Плейт» «Атлетико» билан яримҳимоячи Тиаго Алмада трансфери бўйича келишувга эришганини маълум қилди.
Аргентина миллий жамоасининг 25 ёшли футболчисининг трансфери қиймати тахминан 20 миллион еврони ташкил этди.
«Ривер Плейт» Тиаго Алмада трансфери бўйича «Атлетико» билан келишувга эришди. Футболчи жамоага қўшилиш учун яқин соатларда Аргентинага йўл олади», — деб хабар берди клуб.
Алмада ўтган мавсумда Ла Лигада 27 та баҳсда майдонга тушиб, 3 та гол урди ва 1 та голли узатмани амалга оширди. Шунингдек, у 2 та сариқ ва 1 та қизил карточка олди. 2026 йилги Жаҳон чемпионатида эса Тиаго 5 та ўйинда иштирок этиб, 1 та сариқ карточка олди. У 2022 йили миллий жамоа билан жаҳон чемпиони бўлган.

«Атлетико» продал чемпиона мира Алмаду в «Ривер Плейт»
«Ривер Плейт» сообщил, что достиг соглашения с «Атлетико» по поводу трансфера полузащитника Тиаго Алмады.
Трансфер 25-летнего игрока сборной Аргентины оценивается примерно в 20 миллионов евро.
«Ривер Плейт» достиг соглашения с «Атлетико» по трансферу Тиаго Алмады. Футболист отправится в Аргентину в ближайшие часы, чтобы присоединиться к команде», — сообщил клуб.
В прошлом сезоне Алмада провел 27 матчей в Ла Лиге, забив 3 гола и отдав 1 результативную передачу. Также он получил 2 желтые и 1 красную карточку. На чемпионате мира 2026 года Тиаго сыграл в 5 матчах и получил 1 желтую карточку. В 2022 году он стал чемпионом мира с национальной сборной.