«Челси» ҳужумчиси Николас Жексон тез орада «Астон Вилла» билан шартнома имзолаши мумкин. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, бирмингҳэмликлар сенегаллик форвард бўйича келишувга яқин. Футболчи аввалроқ «Атлетико» билан музокара ўтказаётгани хабар қилинганди.
Шунга қарамай, «Астон Вилла» Николасга жиддий қизиқмоқда. Жамоа бош мураббийи Унаи Эмерининг ўзи фовардни ўз жамоаси таркибида кўришни истамоқда. Мураббий ва форвард аввалроқ «Вилярреал»да бирга ишлаган.
Ўтган мавсумда Жексон «Бавария» сафида ижара асосида тўп тепди. У мюнхенликлар либосида барча мусобақаларни инобатга олганда 34 та ўйинда майдонга тушиб, 11 та гол урди ва 4 та голли узатма етказиб берди. Ёзда ҳужумчи Сенегал миллий жамоаси таркибида ЖЧ-2026да 4 баҳсда майдонга тушиб, 1 голли узатмани амалга оширди.

Нападающий «Челси» Николас Джексон может вскоре подписать контракт с «Астон Виллой». Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По словам источника, бирмингемцы близки к заключению сделки с сенегальским форвардом. Ранее сообщалось, что футболист вел переговоры с «Атлетико».
Тем не менее, «Астон Вилла» проявляет серьезный интерес к Николасу. Главный тренер команды Унаи Эмери лично хочет видеть форварда в составе своей команды. Тренер и нападающий ранее вместе работали в «Вильярреале».
В прошлом сезоне Джексон выступал за «Баварию» на правах аренды. В составе мюнхенцев он провел 34 матча во всех турнирах, забил 11 голов и сделал 4 голевые передачи. Летом нападающий сыграл 4 матча за сборную Сенегала на ЧМ-2026 и оформил 1 голевой пас.